Haber

AK Partili Aydemir: “İktidar olsalardı başörtülüleri evlerine hapsederlerdi”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti’nin başörtüsü teklifiyle ilgili görüşme talebine CHP ve DÜZGÜN Partisi’nin olumlu yanıt vermediğini belirterek, “Bunlar milleti kandırıyorlar. İktidar olsalardı hapse atarlardı. Başörtülüler yeniden evlerinde.” dedim.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, HDP ile CHP’nin işbirliği yaparak milleti hafife aldıklarını söyledi.

“Liglerinde millete değer diye bir kavram yok” diyen Aydemir, “Milleti aşağıda görüyorlar. Milleti kandırmaya devam ediyorlar. Ne yapıyorlar? HDP ​​cumhurbaşkanı adayı çıkaracak. O zaman biz olsak. masaya davet ediliyor, kapımıza gideceğiz Meral Akşener ve Mansur Yavaş, “Kapalı, kendisi dışında herkese açık” gibi açıklamalar yapıyorlar, yani “Kemal’i aday gösterirseniz” mesajı veriyorlar. Kılıçdaroğlu, biz buradayız”. Meral Akşener’i masadan atıyorlar. Bu bir anlamda Meral Akşener’i siyasi bir figür olarak paspaslıyor. Yaparlarsa siyasi sicillerine yazılabilecek büyük bir eksiklik olur.” değerlendirmesini yaptı.

Başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliği teklifini hatırlatan Aydemir, İYİ Parti ve CHP’nin AK Parti’nin bu konuda görüşme talebini kabul etmediğini söyledi.

Aydemir, “Başörtüsü teklifini neden görüşmekten kaçıyorsunuz? Sizin milletle derdiniz yok. Bunların yaptığı milleti kandırmak. Hükümet olsalar başörtülüleri tekrar hapse atarlar” dedi. onların meskenleri.” terimleri kullandı.

Seçim tartışmalarına da değinen Aydemir, 2023’te Türkiye’de dünyanın en değerli seçimlerinden birinin yapılacağına dair Batı basınında yer alan haberleri hatırlattı.

Aydemir, Batı’nın Türkiye üzerinde yaptığı hesapların bilinmesi ve 6’lı tabloya bu açıdan bakılması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu