Haber

Kılıçdaroğlu’ndan ‘milliyetçilik’ vurgusu

AFYONKARAHİSAR (İGFA) –Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar Mitingi’nde konuştu.

Millet İttifakı ortakları Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uyal ile birlikte mitinge katılan cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyon’un aynı zamanda eğitimin de merkezi olduğunu ve şehrin kan kaybettiğini belirtti.

Millet İttifakı’na oy vereceksiniz, yol açık” diyerek vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, “Şeker fabrikalarını kapattılar, söz veriyorum, tekrar açacağız. Şeker ithal ediyorlar, buğday ithal ediyorlar, ithal ediyorlar. gübre ama biz milliyetçiyiz diyorlar.milliyetçi kendi ülkesine yatırım yapar başka yere değil.londraya gittim orada da ufak bir görüntü çekmiştik londranın en lüks yerinde bütün mahalleyi kaplamışlar. Hepsi lüks içinde yaşıyorlar.Benim onları bilmem mi?New York’a gidip 35 katlı gökdelenler yapmışlar.Mr. Kemal bunları görmeyecektir. Gökdelenin önünde konuştum. O gökdelen için harcanan parayı, Londra’ya kaçırdıkları parayı son kuruşuna kadar getireceğim ve bu millete vereceğim” dedi.

ÇANKAYA KÖŞKÜNDE OTURACAĞIM

Saraylarda oturmakla bir derdi olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya Köşkü var oraya gideceğiz. Biz vatanı düşünürler, onlar cebini düşünür. Yandaşları var. , yurttaşlar Kemal Bey için ben size hizmet edeceğim.”

Tank Palet Fabrikasının Katar ordusuna satıldığını belirten Kılıçdaroğlu, “‘Biz milliyetçiyiz’ diyorlar, hikaye onların milliyetçiliği! Ben o Tank Palet Fabrikasını Katar ordusundan alacağım, geri vereceğim. Şerefli ordumuz.Bir şey daha.Ordumuz dünyada hastanesi olmayan tek ordudur.GATA ve Askeri Tıp Akademisi başta olmak üzere tüm askeri hastaneleri hizmete açacağız ve oraları da muhterem ordumuza teslim edeceğiz. dedi.

SİNAN ATEŞ’İN HUKUKUNU SAVUNACAĞIM

Sinan Ateş’in hakkını ve hukukunu savunacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Ankara’nın göbeğinden vuracaksın, adam öldüreceksin, dosya gizli! Niye gizli kardeşim!” ‘Dürüst, ahlaklı, vatansever, milliyetçi olduğu için gidip vuracaksınız’ dedi. Kemal Bey bunu izleyecek. Ben izlemeyeceğim! Failleri bulacağım, yargıya teslim edeceğim!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu