Haber

Yandex Metrica ve AppMetrica’nın bilgi güvenliği tescillendi

Yandex Metrica ve AppMetrica’nın bilgi güvenliği tescillendi

ISO 27001 sertifikası alan Yandex Metrica ve AppMetrica’nın risk yönetim sisteminin, en iyi global uygulama standartlarına uygun olarak oluşturulduğu ve bilgilerin tam olarak korunmasını sağladığı kanıtlanmıştır.

Yandex’in web sitesi analiz aracı Yandex Metrica ve Yandex Ads ürün portföyünün bir parçası olan hepsi bir arada uygulama analizi platformu AppMetrica için ISO 27001 sertifikası onaylandı. Bu sertifika, hizmetlerin uluslararası bilgi güvenliği standartlarına tam olarak uygun olduğunu kanıtlamaktadır.

ISO 27001, şirketlerde bilgi güvenliği yönetim sisteminin (BGYS) nasıl yapılandırılması gerektiğine ve sistemde hangi kontrollerin kullanılması gerektiğine ilişkin gereklilikleri belirleyen uluslararası bir standart olarak öne çıkıyor.

Denetçiler, yönetim süreçlerinin ve teknoloji ve ekipman kullanımının Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nün gerekliliklerine ne ölçüde uygun olduğunu değerlendirdi. Denetim sonuçları, Metrica ve AppMetrica’daki risk yönetimi sisteminin en iyi küresel uygulamalara uygun olarak oluşturulup geliştirildiğini ve bilgilerin korunmasını tam olarak sağladığını gösterdi. Metrica, ISO 27001 sertifikasını ilk olarak 2019 yılında aldı ve o tarihten bu yana her yıl onaylanıyor.

 

Eylül başında Yandex, AppMetrica’nın SDK kaynak kodunu yayınladı. Yandex ayrıca daha önce Metrica’nın kaynak kodunu da yayınlamıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu