Ekonomi

ABD’deki satış dalgasını tahmin eden stratejistin yeni analizi

Geçen yıl S&P 500’deki satışları tahmin eden Morgan Stanley Stratejisti Mike Wilson, bu yılki varsayımlarında yanıldığını itiraf etti.

S&P 500’ün bu yıl 3 bin 900 seviyesinde kalacağını tahmin eden Wilson, endeks yüzde 19 artarak 4 bin 560 puan civarına çıkınca “Yanılmışız” açıklamasını yaptı. Wilson, müşterilerine gönderdiği notta, “2023, beklediğimizden daha yüksek bir değerleme hikayesine tanık oldu” derken, 2024 için mevcut seviyenin yüzde 8’i civarında olduğunu söylüyor. altındaolan 4.200 varsayımını yaptı.

Enflasyonun düşmesiyle birlikte şirketlerin fiyatlama gücünün azalacağını belirten Wilson, 2023 karlılıklarına ilişkin karamsar duruşlarını sürdürdüklerini belirtti.

JPMorgan Stratejisti Kolanoviç kötümser olmaya devam ediyor

Bu yıl için hisse senetleri hakkında karamsar varsayımlarda bulunan bir diğer stratejist Marko Kolanoviç ise duruşunu koruyor.

JPMorgan Stratejisti Kolanoviç, dünya çapındaki merkez bankalarının agresif faiz artırımlarının gecikmeli etkilerinin dünya çapında hisse senedi piyasalarındaki oynaklığı artıracağına inanıyor. Kolanovic, satış dalgasının geldiğini ancak ne zaman geleceğinin belirsiz olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu